ROBIN HOOD

30. 06. 2017 v 20.30 Představení právě dnes!!! Vstupenky jsou stále k dispozici v předprodeji i na místě před představením za 250 Kč.

Legenda o nejslavnějším lidovém hrdinovi všech dob poprvé na scéně Moravského divadla Olomouc. Anglie na přelomu 12. a 13. století za vlády krále Richarda Lví Srdce nebyla zrovna přívětivým místem k životu. To poznal i šlechtic Robert z Locksley, když se po návratu z křižáckých výprav dozvěděl, že ho princ Jan za pomoci šerifa z Nottinghamu připravil o veškerý majetek. Odešel proto do Sherwoodského lesa, kde společně s Malým Johnem a dalšími uprchlíky začal okrádat bohaté šlechtice a uloupené zlato rozdával chudým. Zbojníci ho jmenovali svým vůdcem a začali mu říkat Robin Hood… Zrodil se tak mýtický příběh, který se dočkal už desítek literárních, filmových i divadelních zpracování. V našem případě se o jeho převyprávění postarají Roman Vencl a Michaela Doleželová, takže se můžete těšit na takovou porci humoru, že jí i anglické dějiny budou malé.

Režie: Roman Vencl Michaela Doleželová

Scéna: Miroslav Král

Kostýmy: Hana Knotková

Choreografie soubojů: Petr Nůsek

Výběr hudby: Roman Vencl

Hudební čísla: Filip Tailor

Obsazení:
Richard Lví Srdce: Jaroslav Krejčí
Jan Bezzemek: Petr Kubes
Šerif z Nottinghamu: Vojtěch Lipina
Mariana: Kristýna Krajíčková
Morgana: Naděžda Chroboková-Tomicová
Robin Hood: Tomáš Krejčí
Malý John: Jan Ťoupalík
Tuck: Václav Bahník
Vesničané: Jaroslav Krejčí / Michal Przebinda
Hoodova družina a Janovi vojáci: Petr Vaněk, j. h. / Daniel Bodlák, j. h. / Radan Hlubinka, j. h. / Jan Konopčík, j. h. / Neil E. Baker, j. h. / Václav Stojan, j. h. / Lukáš Pořízka / Jindřich Suk
Vesničanka: Ilona Bláhová, j. h.
Pro Kulturní dům Strážničan ve Strážnici vytvořil IDEX.cz