CRAVATE CLUB

03. 10. 2017 v 19.30

Architekty Bernarda a Adriena spojuje pevný přátelský vztah. Jsou partneři firmy, které se dobře daří. Jaký kolotoč neuvěřitelných situací se však může roztočit ve chvíli, kdy jeden z nich z podivuhodných důvodů nemůže přijít na oslavu kulatých narozenin toho druhého? Báječná jízda. Svižná, zábavná, nebezpečná.
Mistrně napsaná komedie Fabrice Roger-Lacana se vám představuje v mimořádném hereckém duelu Martina Pechláta (Kapitán Exner, Temný kraj) a Miroslava Etzlera (Pojišťovna štěstí, Jak se krotí krokodýli) pod režijní taktovkou Zdeňka Duška.

Fabrice Roger-Lacan (autor)
Věnuje se převážně filmu. Cravate club, jeho první divadelní hra, vznikla r. 2000. Premieru měla v pařížském Théâtre de la Gaîté-Montparnasse v režii Isabelle Nanty, kterou české publikum zná především z její herecké role hypochondrické prodavačky ve filmu Jeana-Pierra Jeuneta Amélie z Montmartru.

Miroslav Etzler (Adrien)
Prošel různými divadly včetně dvou Národních. V současné době „na volné noze“. Účinkování ve filmech Čas sluhů, Jak se krotí krokodýli, Bestiář, Zemský ráj to na pohled, Gangster Ka aj.. Nefilmové projekty výběr: Pojišťovna štěstí, Cesty domů, Labyrint, Tvoje tvář má známý hlas.

Martin Pechlát (Bernard)
Člen činohry Národního divadla v Praze. Účinkoval v mnoha filmech např. Nuda v Brně, Účastníci zájezdu, Rodinný film, Já, Olga Hepnarová. Znám též z tv seriálů Ulice, Cesty domů, Modré stíny, Specialisté.

Zdeněk Dušek (režie)
Po angažmá v Městském divadle Brno hostoval v divadlech po celé České republice např. Divadlo Petra Bezruče, Ha-divadlo, divadlo Ungelt, Divadlo Na Fidlovačce. Jako dramaturg a herecký režisér spolupracoval na tv projektech Comeback (Nova) nebo Kosmo (ČT)
Pro Kulturní dům Strážničan ve Strážnici vytvořil IDEX.cz