Blues Road festival

02. 02. 2019 v 17.00

Festival Blues Road Strážnice má ambici být každoroční špičkovou akcí v tomto žánru. V únoru odstartuje první ročník a diváci se mohou těšit na opravdovou hudební lahůdku. Americkou bluesovou scénu bude reprezentovat černošská hvězda Big Daddy Wilson V jeho silném barytonu jsou slyšet kořeny amerického jihu, to znamená soulu, gospelu a především blues. Jeho písně připomínají dobu, kdy hudba zaznívala z verand černošských venkovských domů. Zpěvák a skladatel původem se Severní Karolíny je držitelem řady ocenění, například v roce 2010 získal první místo v kategorii Best Blues Band.

Hlavním hostem festivalu je česká bluesová legenda, kapela Energit na čele s kytaristou a nestorem blues-rocku u nás, Lubošem Andrštem. V této skvělé formaci se můžeme těšit na známého basistu Gumu Kulhánka, klávesáka a zpěváka Jana Holečka a bubeníka Pavla Razíma.

Z polského Przeworska dorazí velmi zajímavá kapela Outsider Blues, která je typická tím, že blues interpretuje v polském jazyce. Jedná se o zkušenou a velmi dobře znějící hudební formaci.

Domácí WBand, který je v současné době hlavně díky kytarovým mágům Palovi Hrnčiríkovi a Walteru Bartošovi mladšímu respektovaným bluesovým uskupením na české i slovenské scéně, doplní tuto velmi pestrou nabídku.

Vstupné 250/200 Kč
Pro Kulturní dům Strážničan ve Strážnici vytvořil IDEX.cz